Merhaba Ziyaretçi!  / Hesap oluştur
Yeni temamız aktif olmuştur yeni tema hakkında bilgi almak için linke tıklamanız yeterli.www.forumminecraft.com WallBB.
NLP Eğitimleri Alsancak
#1

Nöro Linguistik Programming kelimelerinin kısaltması olan NLP Sinir Dili Programlama, dilimize daha basit çevirecek olursak, Algısal Davranış Kontolü manasına gelmektedir. Ne işe yarar bu NLP sorusunun cevabı; bir kişinin farkında olmadan başardığı bir olguyu, alt modalitelerini çıkararak, aynı kişide tekrar kısa yoldan uygulamak ya da başka bir kişinin alt modalitelerini, ilk kişinin modaliteleriyle değiştirilmesini sağlayarak, ikinci kişinin de aynı başarıyı sağlamasıdır.
 
Kısaca duyu organlarımız tarafından alınan verilerin beynimizde şekillenmesini sağlayan olgular diyebiliriz. Diyelim ki bir ses duyduk, o ses kulak tarafından işitilerek nöronlar tarafından beynimize iletilir.
 
O sesin bizim için ifade ettiği anlamlar cümlesine 'alt modalite' diyoruz. Bir köpek sesi duyduğumuzda, o köpek sesi bizim için tek bir ses olarak kalmıyor, daha önceki görüntüler, kokular, hisler, hepsi mikserde karıştırılarak bir algı oluyor. Mikserde karıştırılan bu sesler, kokular, resimler ve başka ne varsa bunların hepsi o sesin alt modalitelerini oluşturmaktadır.
 
Örnekle açıklamak sanırım kolay olacaktır. Mesela bir araba kornası, ki her gün yüzlercesini duyuyoruz. Korna sesi kulağımız tarafından alınıp, sinirler vasıtasıyla beynimize iletiliyor, beyin bir mikser görevi yaparak, o sesin bizim için ne ifade ettiğini çözümleyip, gerek duyduğumuz bir bilgi ise algı haline dönüştürüp, beynin ilgili birimini uyarıyor ve bu durumda o sesi algılıyoruz.
 
Çoğumuzun bildiği güzel bir hikâye ile taçlandıralım. Bir gün New York'ta bir grup iş arkadaşı yemek molasında dışarıya çıkarlar. Gruptan biri Kızılderilidir yolda yürürken insan kalabalığı, siren sesleri, yolda çalışma yapan işçilerin, araçlarının çıkardığı gürültü ve araçların korna sesleri arasında ilerlerken Kızılderili kulağına cırcır böceği sesinin geldiğini söyler ve aranmaya başlar arkadaşları bu gürültüde arasında bu sesi duyamayacağını, kendisinin öyle zannettiğini söyleyip yollarına devam ederler.
 
Aralarından bir tanesi inanmasa da onunla birlikte aramaya devam eder. Kızılderili caddenin karşısına doğru yürür, arkadaşı da arkasından takip eder ve o binaların arasında bir kaç tutam yeşilliğin arasında gerçekten bir cırcır böceği bulurlar.
 
Arkadaşı Kızılderili’ye "Senin insanüstü güçlerin var! Bu sesi nasıl duydun?" diye sorar.
 
Kızılderili ise bu sesi duymak için insanüstü güçlere sahip olmaya gerek olmadığını söyleyerek arkadaşına kendisini izlemesini söyler.
 
Kaldırıma geçerler ve Kızılderili cebinden çıkardığı bozuk parayı kaldırımda yuvarlayarak atar. Bir çok insan bozuk para sesinin ceplerinden düşen bir paramı diye sesin geldiği yöne doğru bakar Kızılderili arkadaşına dönerek; "Gördün mü? Önemli olan nelere değer verdiğin ve neleri önemsediğine bağlıdır."
 
"Her şeyi ona göre duyar, görür ve hissedersin..." der.
 
Bu durumu "Algıda Seçicilik" olarak da adlandırabiliriz.
 
NLP (Neuro Linguistic Programming)  ile, alt modalitelerimizi düzenleyerek, algılama şeklimizi değiştirebilir, başkalarının görmediklerini görür, başkalarının işitmediklerini işitebiliriz. Fobilerimizden, korkularımızdan ve kaygılarımızdan kurtulabilir, kötü alışkanlıkları, terk edebilir, yerlerine iyi alışkanlıklar edinebiliriz. Odaklanma ve konsantrasyonumuzu artırabilir, sınavlarda, iş hayatında daha başarılı olabiliriz.
 
Denizli NLP Eğitimi - Denizli  NLP Practitioner Eğitimi
 
NLP (Neuro Linguistic Programming), düşünme,dil ve davranış aşamalarını inceler,kişilerin belirledikleri hedef ve amaçlara ulaşması için bu süreçleri en etkin nasıl kullanabileceğini öğreten bir
NLP (Neuro Linguistic Programming), hızlı ve etkili bir şekilde davranış değişikliği yaratmaya yönelik çok güçlü teknikler ve bunların nasıl kullanıldıklarını açıklayan bir uygulama felsefesinden oluşur.
 
NLP (Neuro Linguistic Programming) Temel Eğitiminin Amacı;Bireylerin potansiyellerini keşfetmelerini ve kullanabilmelerini, yaşamlarında öncelikli hedeflerini belirleyebilmelerini, hedeflerine ulaşma kararlılığını sürdürebilmelerini, farkındalıklarını artırabilmelerini, davranış esnekliği kazanmalarını, etkili iletişim kurabilmelerini, çatışmaları ve sorunları yönetebilmelerini sağlamak için gerekli olan temel bilgi ve becerileri NLP (Neuro Linguistic Programming), teknikleri ile uygulamalı olarak aktarmaktır.
 
NLP Practitioner ile Hayatınızda Ne Değişecek?
 
Siz değişeceksiniz! Hatta yürüyüşünüz bile değişecek!
 
Siz! Bir daha asla aynı olmayacaksınız.
 
Çünkü bir daha asla eski sınırlamalarınız olmayacak…
 
Çünkü bir daha dünyaya eski gözlüklerle bakmayacaksınız…
 
Çünkü bir daha dünyayı etrafınızda kalın duvarlarla hissetmeyeceksiniz…
 
Çünkü kafanızda sizi rahatsız eden sesler bir daha olmayacak…
 
Çünkü kendiniz olmak ne demek onu anlayacaksınız…
 
Tıpkı bunu yaşayan sizden önceki yüzlercesi gibi…
 
Ve belki bu size ilk başta imkansız gelecek…
 
Ve belki, ilk defa diğer insanları anlamak düşüncesi rahatsız edici olacak…(Çünkü sürekli başkalarını
suçlamak lüksü elinizden alınacak.)
 
Ve belki, bilinçaltınızla iletişim kurmak size korkutucu gelecek…(Çünkü yüzleştiğinizde içinizdeki çocuğu göreceksiniz.)
 
Ve belki, yıllarca biriktirdiğiniz sorunları birkaç dakikada kaybedivermek sizde boşluk yaratacak…(Çünkü çok uzun süredir o sıkıntılar orada)
 
Ve belki, bir daha kursiyerler için siz de bu anlatılmaz, sadece yaşanır diyeceksiniz…
 
Tıpkı bunu yaşayacak olan sizden sonrası binlercesi gibi…
 
Kim bilir?…
 
Denizli NLP Eğitimi - Denizli  NLP Practitioner Eğitimi Konuları :
 
Nasıl öğreniriz?
 
Beynimiz nasıl çalışır?
 
Ustalık nasıl oluşur?
 
Soruların yeri nedir?
 
NLP (Neuro Linguistic Programming) nedir?
 
Düşüncelerimiz nasıl oluşur?
 
Geçmişi nasıl sileriz?
 
Bağımlılıklardan nasıl kurtuluruz?
 
Ruh halimizi nasıl kontrol ederiz?
 
Beynimizdeki anlamları nasıl değiştirebiliriz?
 
Karşı tarafın düşünce modellerini nasıl anlarız?
 
Temsil sistemleri nasıl çalışır?
 
Çağrıştırıcılar nasıl çalışır?
 
Takıntılarımızdan nasıl kurtuluruz?
 
İnançlarımızı nasıl değiştirebiliriz?
 
Değerlerimizi yeni baştan nasıl organize edebiliriz?
 
Dili kullanarak derin yapıya nasıl ulaşırız?
 
Sahip olmadığımız davranışları nasıl kazanırız?
 
Beyin zamanı nasıl işler ve bunu nasıl kullanabiliriz?
 
Ruhsal boyuttaki insanlar nasıl yaşar?
 
Beynin bilgisayar programları nasıl çalışır?
 
Hipnotik dil kalıpları nasıl çalışır?
 
Hayatın anlamı içinde yerimiz nedir?
 
Ne istiyoruz?
 
Hedefleri nasıl koymalıyız?
 
Tüm bu bilgileri nasıl birleştiririz?
 
Denizli NLP Eğitimi - Denizli  NLP Master Practitioner Eğitimi

NLP Master Practitioner – Uzmanlaşma Süreci ile Ne Kazanacağım?

 
NLP Master Practitioner eğitim programı uzman eğitmenler tarafından gerçekleştirilmektedir.NLP Master Practitioner , NLP tekniklerinde ileri seviyelerde gelişimi amaçlamaktadır.Bu program size bireyleri nasıl değiştirebileceğinizi öğretir.
 
Katılım koşulları nelerdir?
 

Bu eğitim programı NLP (Neuro Linguistic Programming) Practitioner sertifikası edinmiş kişilere ve NLP (Neuro Linguistic Programming)  standartlarına uygun biçimde , NLP Practitioner seviyesinde beceri gösterebilenlere açıktır.Unutmayalım ki NLP (Neuro Linguistic Programming) “Başarısızlık değil,sadece geri bildirim vardır.” der.
 
Bu eğitim programına katılmak için , katılım koşullarına uygun olmanız gerekmektedir.

NLP Master Practitioner Eğitim Programı Hakkında

 
NLP (Neuro Linguistic Programming) Master Practitioner eğitim programı , sertifika eğitiminin temel amacı, şimdiye kadar öğrenilmiş olan temel NLP (Neuro Linguistic Programming) bilgi ve tekniklerinin, eğitime katılanlar tarafından özümsenerek, bu temel üstüne yeni öğrenilen teknikler ile kişileri geliştirmetir. Bu Eğitime katılanlara, gerek eğitim içi uzmanlık alanını geliştirme aşamasında, gerekse kişilerin NLP (Neuro Linguistic Programming) tekniklerini kendi özel ya da iş yaşamlarına uyarlama sürecine öğrenilenlerin kişin yaşamına entegrasyonu amaçlanır.
 
Eğitim sonrasında kişinin teorik ve pratik yeterlilik düzeyi test edilerek yetersiz görülen alanlardaki boşlukların doldurulması sağlanır. Eğitim programı şu an kadar yapmakta olduğunuz NLP (Neuro Linguistic Programming) uygulamalarını, şu anki durumunuzdan daha etkin bir seviyeye getirmek için tasarlandı.
 
Eğitim programı boyunca NLP (Neuro Linguistic Programming) uygulamalarının farklı uygulamalarını öğrenecek ve bu uygulamalarda kendiniz yaparken ne kadar farklı seviyede olduğunuzu anlayacaksınız.
 
İstenmeyen davranışlardan kurtulma konusunda daha etki hale geleceksiniz.
 
Başkalarını yönlendirme becerisi çok daha üst düzeye taşıyacaksınız.
 
Bireylere ideal performanslarını taşımayı öğreneceksiniz.
 
Bununla birlikte, NLP (Neuro Linguistic Programming) Master Practitioner Sertifikasını almaya hak kazanmak için katılımcılar, eğitimlerinin sonunda, daha önce eğitmenleri ile birlikte kararlaştırdıkları özgün  konuda, bir NLP (Neuro Linguistic Programming) Master Practitioner bitirme sunum çalışması hazırlamaları gerekmektedir.
 

Denizli NLP Eğitimi - Denizli NLP Trainer  Eğitimi

 
Bu program bir eğitimci eğitimidir.Eğitimci yetiştirme programı olarak adlandırabiliriz.
NLP profesyonellerine yönelik bu programda bilinçaltı öğretme , stratejilerini de öğrenebileceğiniz sıra dışı bir eğitim programıdır. NLP (Neuro Linguistic Programming) yalnızca tekniklerden ibaret değildir, gerçek farkı yaratan bir keşfetme sürecidir.
 
NLP Eğitimleri düzenlemek ve bu alanda sertifika verme yetkisine sahip olmak isteyen kişilere özeldir. Bu eğitimi alabilmek için, NLP (Neuro Linguistic Programming) Practitioner ve NLP Master Practitioner Eğitimlerinin başarıyla bitirilmesi gerekmektedir. NLP Trainer sertifikasına sahip olan bir kişi, NLP Practitioner ve NLP Master Practitioner Sertifikaları vermeye hak kazanır. NLP (Neuro Linguistic Programming) Trainer ünvanına sahip olan birisi, NLP’yi temsil eder ve NLP’nin etik ve ahlaki kurallarına uymak durumundadır.
 
Bu eğitimle birlikte bireysel müdahele yeteneğinizi arttırarak, NLP varsayımlarını kendi benliğinizle bütünleştirirsiniz. Kendinizde ve başkaları üzerinde ekolojik değişimi gerçekleştirmek için ekolojik bir çerçeve ve felsefeden yola çıkabilme yeteneği kazanırsınız. Bireysel temsil sistemleri, algılama filtreleri ve ileri dil kavramlarında ileri seviyede gelişirsiniz.
 
Bağlama göre gerektiği zaman içerik ve süreç arasında ileri geri gidebilme kapasitenizi oldukça arttırırsınız. Çoklu takip yeteneği ile beraber akıl, duygu ve beden seçeneğine göre verimli durumları sürdürebilme yeteneğine sahip olursunuz.
 
Eğitim, diğer insanlar üzerinde uygulayabileceğimiz NLP (Neuro Linguistic Programming) Tekniklerinin profesyonel anlamda paylaşılmasını kapsar. Modelleme, ileri değişim ve dil kalıpları, trans bu eğitimin temel konularıdır. NLP (Neuro Linguistic Programming) Eğitimi başarıyla tamamlayan katılımcılar, NLP Trainer sertifikası almaya hak kazanır.
 
Denizli NLP Eğitimi - Denizli NLP Trainer  Eğitimi Konuları
 
Çerçeveyi Oluşturmak
 
Sihirli Eğitmen olma eğitimlerinin ardında yatan bir ilkeler dizisi
 
Ruh Haliniz,İçsel Temsil, Davranış, Sonuçlar
 
Fizyoloji
 
Bilinçdışı Zihniniz, Öğrenme, Davranış, Değişim
 
Güçlendirici İnançlar, Sonuçlar ya da Sebepler, Geribildirim
 
Öğrenme ve Eğitim İçin Ruh Halleri
 
Uyumla Dans, Anlamın iletişimi
 
Sınırlayıcı İnançların Denetimi
 
Zaman Çizgisi Terapisi
 
Enerji, Enerji ile çalışmak ve enerjiyi kontrol etmek
 
Enerji çalışma alıştırmaları
 
4 öğrenme stili ve eğitim planlaması (4MAT sistemi)
 
Beş Duyu ve Diliniz, Mesajınızı Karşıya İletmek, Karizma Motifi
 
Mekanı Kullanmak, Mekansal Çapa
 
Sözsüz İletişim, Sözel Olmayan İletişim Kalıpları, Düzelteç
 
Ruh Hallerini Uyandırmak, Çerçeveyi oluşturmak, Metaforlar kullanmak
 
Evrensel Deneyimler
 
Gizli Metaforlar
 
İç içe döngü, Döngüleri açık bırakmak Denizli’de NLP Eğitimlerini  Saygın Coaching & Consulting bünyesindeki Master NLP Trainerlar hayatın nasıl daha etkin ve etkileşimli olabileceği sorusundan yola çıkarak, yepyeni bir yöntemle gelişim dünyasında bütünsel yaklaşım danışmanlığını uygulamaktadır.
 
Saygın Coaching & Consulting tarafından yaşamın en önemli aktörlerini profesyonel hale getirmeyi hedefleyen bir proje geliştirildi. Bireyin bedensel, zihinsel, sosyal ve ruhsal yönden analizi yapılarak ihtiyaçlarını saptayan profesyoneller yetiştirilir. Bu çalışmalar Kişisel ve Kurumsal  Gelişim Uzmanı / Yazar, Master Koç, Master Trainer/Uzman Psikolog Cemal KONDU genel direktörlüğünde yürütülmektedir.  Ekipte, bireyin gerçek potansiyeliyle buluşmasında etkin rol oynayan performans ve zihinsel gelişim teknikleri konusunda uzmanlar da bulunmaktadır.
[Linkleri yalnızca üyeler görüntüleyebilir. Üye Olmak İçin Buraya Tıklayın.]
[Linkleri yalnızca üyeler görüntüleyebilir. Üye Olmak İçin Buraya Tıklayın.]
[Linkleri yalnızca üyeler görüntüleyebilir. Üye Olmak İçin Buraya Tıklayın.]
Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.
 
NLP Eğitimleri ilgili detaylı bilgi için :
 
İzmir’deki NLP eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. 
 
Denizli’deki NLP eğitimlerimiz   0 (258) 213 0 999 -  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.
Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  İzmir Hızlı Okuma Eğitimleri sayginnlp 0 84 21-02-2017, Saat: 17:57
Son Yorum: sayginnlp
  Alsancak Hızlı Okuma Kursları sayginnlp 0 81 21-02-2017, Saat: 17:50
Son Yorum: sayginnlp
  Alsancak Halı Yıkama anadoludesign 0 277 05-05-2016, Saat: 17:32
Son Yorum: anadoludesign

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Hakkımızda Forum Minecraft

Sitemiz minecraft oyunu üzerine kurulan bir sayfadır ve yararlı paylaşımlar sayesinde oyun hakkında yeterli bilgilere erişiyorsunuz.

Bu sayede oyun hakkında bi yardıma ihtiyac duyarsanız biz her zaman buradayız.

              Hızlı linkler

              Dost siteler