Merhaba Ziyaretçi!  / Hesap oluştur
Yeni temamız aktif olmuştur yeni tema hakkında bilgi almak için linke tıklamanız yeterli.www.forumminecraft.com WallBB.
Oyun Hilesi Sitesi açıldı
#1

Oyun hileleri deyince, akla ilk olarak bilgisayar oyunları gelebilir ama bizim çocukluğumuzda 386 olup esasen bunlarda her evde olmadığından bizde o vakit oynadığımız oyunların hilelerini çıkarıp elimizden geldiğince kullanmaya çalışırdık bunun dışında bu işin o vakit ki adı hile değil mızıkçılık yapana da mız mız denirdi.
Şimdi belki çoğunun kurallarını bile unuttuk, fakat ben mızıklamarını hiç unutmadım. Ne demişler mızıkçılık bisiklet sürmek gibidir bir kere öğrendin mi hiç unutmazsın. Malumunuz [Linkleri yalnızca üyeler görüntüleyebilir. Üye Olmak İçin Buraya Tıklayın.] kelimesini hep çocuk aktiviteleri ile bağdaştırmak bizi oyunların öneme alıncak olgular olmadığı yanılgısına sürüklüyor, çok büyük ve akıllı olduğumuz amacıyla aman, oyun işte deyip geçiyoruz.

Nasıl ki her işin önemetle yapanı amacıyla o iş gerçekten yalnızca isminden ibaret kolay bir eylem değilse, oyunun ne olduğuna iyice baktığımız vakit da gerçekten yalnızca bir "oyun" olmadığını anlamamız zor değil. Kendi tecrübelerimizden yola çıkarak bir tarif yapacak olursak, oyun, taraflarının belli kurallar kapsamında belli bir hedefe ulaşmaya çalıştığı bir aktivitedir asli olarak. Burada kritik düzeyde çok önemli ve mühim olan etken, kurallara koşulsuz [Linkleri yalnızca üyeler görüntüleyebilir. Üye Olmak İçin Buraya Tıklayın.] olarak riayet edilmesidir. Oyunu, tarafların mücadelesini ve rekabet tadını meydana getiren şey asli olarak oyunun kurallarıdır.
Eğer bir oyunda kazanmayı mücadele ruhunun bekasından önde tutarsanız (ör. centilmenlik dışı davranışlar ya da hile yapmak), bu hal rakibinizin samimi çabalarını ve size olan saygısını samimi içe ya da alenen hiçe saydığınız manasına gelir. Oyun oynayan tarafların oyunu kabul etmesindeki (ve tabii ki sonucun resmileşerek kabul görmesindeki) anahtar, tarafların birbirinin meydana koyduğu özveriye olan saygıları ve nihayetinde iki tarafın da bu yazısız anlaşmaya her noktada sadık kaldığının karşılıklı kabulüdür.

Site Adresi: [Linkleri yalnızca üyeler görüntüleyebilir. Üye Olmak İçin Buraya Tıklayın.]
Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Güncel online oyun serverları delaporta444 0 5 16-12-2017, Saat: 01:24
Son Yorum: delaporta444
  İlk Site Açıldı ReFlex34 0 9 11-12-2017, Saat: 21:35
Son Yorum: ReFlex34
  Oyun Oyna İnternetten Para Kazan craft 0 5 09-12-2017, Saat: 22:11
Son Yorum: craft
  Birinci Site Açıldı ReFlex34 0 6 08-12-2017, Saat: 21:09
Son Yorum: ReFlex34
  www.kokucenneti.com Alışveriş Sitesi aty_seouzmani 0 9 08-12-2017, Saat: 02:00
Son Yorum: aty_seouzmani

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Hakkımızda Forum Minecraft

Sitemiz minecraft oyunu üzerine kurulan bir sayfadır ve yararlı paylaşımlar sayesinde oyun hakkında yeterli bilgilere erişiyorsunuz.

Bu sayede oyun hakkında bi yardıma ihtiyac duyarsanız biz her zaman buradayız.

              Hızlı linkler

              Dost siteler