Merhaba Ziyaretçi!  / Hesap oluştur
Yeni temamız aktif olmuştur yeni tema hakkında bilgi almak için linke tıklamanız yeterli.www.forumminecraft.com WallBB.
Psikoloji, Kişisel gelişim ve fazlası - Uplifers.com
#1

Psikoloji, Kişisel gelişim ve fazlası - Uplifers.com

[Linkleri yalnızca üyeler görüntüleyebilir. Üye Olmak İçin Buraya Tıklayın.] insan davranışlarını ve zihinsel süreçleri inceleyen ve bunların altında yatan nedenleri inceleyen ve araştıran bir bilimdir. İnsan psikolojisi üzerine yapılan araştırmalar ve yazılan çok sayıda kitap, bireyin uzman kişi tarafından davranışsal modelinin oluşturulması ve gerekli durumlarda yapılabilecek önlem ve müdahaleleri barındırır. Kişinin kendisinin yapabileceği gelişimsel adımların başında ise kişisel gelişim süreci yer almaktadır. Kişisel gelişim insanın kendini tanıması ile başlayan, hedeflerine ulaşmasında kişiyi motive edecek olan, içinde bulunduğu olumsuz düşünce ve yargılardan kurtulup bunların yerine yeni ve olumlu düşünceleri benimsemeyi içeren bir gelişim sürecidir.

Kişi hangi konularda ne durumda olduğunu bilip, eksik olduğunu düşündüğü konularda kendini tamamlamak ve mevcut durumundan daha yüksek bir seviyeye kendini taşımak ister ise kişisel gelişim sürecinin başlangıç adımını atmış olur. Öncelikle farkındalık yaratılması ve daha sonrasında gelişimin istenmesi ile kişinin içindeki potansiyeli dışarı çıkarabilmesi, bu [Linkleri yalnızca üyeler görüntüleyebilir. Üye Olmak İçin Buraya Tıklayın.] sürecinin önemli adımlarından biridir. Bu gelişim süreci ile kişi kendini çok yönlü geliştirerek, sosyal hayatta daha etkili ve insan ilişkileri konusunda da eskisinden daha başarılı olmayı sağlayacak ve farklı konularda bilgisi arttıkça özgüveni de gelişen kişinin yaratıcılık, çok yönlü düşünme ve iletişim becerisi de artacaktır. Kişisel gelişimin en önemli olgularından biri ise motivasyondur.

Motivasyon en basit şekliyle kişinin bir şeyleri yapma isteği, bir diğer şekliyle harekete geçmemizi sağlayan şeydir. Günlük hayatta bile yaptığımız çoğu şeyin temel kaynağı motivasyonumuzdur. Biyolojik olarak, duygusal veya sosyal olarak etkilendiğimiz etmenler sonucunda davranışlarımız oluşmaktadır. Temel olarak 3 adımdan oluşan [Linkleri yalnızca üyeler görüntüleyebilir. Üye Olmak İçin Buraya Tıklayın.], yaptığımız ve yapacağımız davranışları tetikleyen ana etkendir.

Bu aşamaları; harekete geçme yani aktivasyon, devamlılık yani ısrar ve yoğunluk olarak sıralayabiliriz. Aktivasyon, bir amaç için bir davranışı başlatmak olarak açıklanabilir. İkinci aşama olan devamlılık ile hedefe ulaşmak için çabalamaya ne kadar devam edeceğiniz ve yoğunluk da ne kadar güçlü ve istekli olduğunuzdur. Psikolojik ve davranışsal olarak nereden ilham aldığımıza göre motivasyonu iç motivasyon ve dış motivasyon olarak ikiye ayırabiliriz.

[Linkleri yalnızca üyeler görüntüleyebilir. Üye Olmak İçin Buraya Tıklayın.]
Ara
Cevapla
#2
Guzelmis Smile
BURAK CAN UYSAL
Design & Photoshop

Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  anksiyetepanikatak.com sağlık psikoloji aty_seouzmani 0 7 02-12-2017, Saat: 05:21
Son Yorum: aty_seouzmani
  anksiyetepanikatak.com sağlık psikoloji aty_seouzmani 0 13 29-11-2017, Saat: 04:03
Son Yorum: aty_seouzmani
  Silecekler, ateşleme sistemleri, stop lambaları ve çok daha fazlası burada nullsix 0 16 21-11-2017, Saat: 23:04
Son Yorum: nullsix
  Instagram toplu takip bırakma, toplu fotoğraf silme ve fazlası nullsix 0 14 21-11-2017, Saat: 22:32
Son Yorum: nullsix
  Kişiye Özel Fotoğraf Çekimi, Katalog Çekimi ve fazlası nullsix 0 47 02-10-2017, Saat: 17:09
Son Yorum: nullsix

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Hakkımızda Forum Minecraft

Sitemiz minecraft oyunu üzerine kurulan bir sayfadır ve yararlı paylaşımlar sayesinde oyun hakkında yeterli bilgilere erişiyorsunuz.

Bu sayede oyun hakkında bi yardıma ihtiyac duyarsanız biz her zaman buradayız.

              Hızlı linkler

              Dost siteler