Merhaba Ziyaretçi!  / Hesap oluştur
Yeni temamız aktif olmuştur yeni tema hakkında bilgi almak için linke tıklamanız yeterli.www.forumminecraft.com WallBB.
Soğuk Hava Deposu
#1

8ZX83d.jpg

Soğuk Hava Deposu

[Linkleri yalnızca üyeler görüntüleyebilir. Üye Olmak İçin Buraya Tıklayın.] Sistemleri Soğuk oda, özel anlamı ile gıda maddelerinin normal şartlarda saklanabilir sürelerinden daha uzun sürelerde saklanabilmesi için ihtiyaca uygun şartlarda soğutulan ve nem durumu kontrol edilen, dış atmosferden ısı ve nem kazancına karşı yalıtılmış alanlar olarak tanımlanır. [Linkleri yalnızca üyeler görüntüleyebilir. Üye Olmak İçin Buraya Tıklayın.] nda amaç, mümkün olduğu kadar değişmez sıcaklık ve bağıl nem sağlamak olmalıdır. Çok kısa süreli de olsa her sıcaklık artışı mikroorganizmaların gelişiminde hızlanmaya neden olur. Bu sebeple sıcaklığın ve nem oranının değişmezliği sağlanabilmelidir.

Bu yüzden soğutma mikropsuz bir ürüne uygulanmalı ve ürünün hasatdan tüketime kadar aralıksız sürdürülmelidir. Bununla birlikte saklama süresi sınırlıdır ve üründen ürüne değişir. [Linkleri yalnızca üyeler görüntüleyebilir. Üye Olmak İçin Buraya Tıklayın.] nda kimyasal enzim tepkimelerini yavaşlatıp, mikroorganizma gelişimini geciktirerek besin maddeleri ilk hallerine çok yakın halde saklanabilir. Ancak soğutma, mikroorganizma popülasyonunun çoğalmasını geciktirmekle birlikte sınırlı sayıda bozulma yapıcı mikroorganizmanın ölmesini sağlar. Bu nedenle ürünlerin başlangıçta mikroorganizma enfeksiyonundan korunması önemlidir.

karalsogutma.com
Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Su Deposu Temizliği Hizmeti craft 0 25 14-11-2017, Saat: 23:56
Son Yorum: craft
  Kayseri Su Deposu Temizligi enesk001 0 18 14-11-2017, Saat: 17:13
Son Yorum: enesk001
  Hayatınızı hava durumuna göre planlayın creeper 0 53 15-09-2017, Saat: 20:54
Son Yorum: creeper
  Instagram Bilgi Deposu craft 0 147 28-01-2017, Saat: 23:44
Son Yorum: craft
  Türkiye'nin Fikir Deposu craft 0 120 18-01-2017, Saat: 22:01
Son Yorum: craft

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Hakkımızda Forum Minecraft

Sitemiz minecraft oyunu üzerine kurulan bir sayfadır ve yararlı paylaşımlar sayesinde oyun hakkında yeterli bilgilere erişiyorsunuz.

Bu sayede oyun hakkında bi yardıma ihtiyac duyarsanız biz her zaman buradayız.

              Hızlı linkler

              Dost siteler